India

100% Robusta

Opakowanie: 200g (tuba) lub 1kg (torba)

Kawa z Indii z regionu Gungegiri to 100% Robusta.

Kawa charakteryzuje się przyjemnym aromatem śliwek, suszonych owoców i czekolady. Wyczuwalne nuty daktyli i tostów

Uprawiana jest na wys. pow. 1100m. n.p.m. Plantacja, z której pochodzi kawa znajduje się w dystrykcie Chikmagalur. Na wzgórzach tego dystryktu znajdują się źródła dwóch rzek: Tunga i Bhadra. Mówi się, że woda pochodząca z tych wzgórz jest tak samo święta jak woda z Gangesu. Kawa rośnie nie tylko w wilgotnej glebie ale również w cieniu drzew takich jak: orzechy areca, figi i drzewa neroli. Dzięki temu kawa ma słodki, zrównoważony i egzotyczny profil. Rolnicy stosują minimalną ilość środków chemicznych, a większość prac wykonywana jest ręcznie. Pomaga to jednocześnie zachować czystość środowiska oraz naturalnych, wodnych i lądowych ekosystemów.

Goryczka (5/6)

 

Kwasowość (1/6)

 

Intensywność (6/6)

 

Stopień palenia (5/6)

 
Masa netto 200g (tuba) lub 1kg (torba)
Region Gungegiri Estate
Skład 100% Robusta
Wysokość 1100 m.n.p.m
Obróbka Washed
Wypalenie Stopień średni
JazzvaDripEspressoKubekFrench PressKawiarkaChemexAeropress
+
Cena 29,90

Wariant 1kg chwilowo niedostępny

 
 

Palarnia

Kiwi Garden to mikro-palarnia kawy, to zespół ludzi ją tworzący, to idea, to ciągła podróż, zabawa ale i odpowiedzialność. Każdy z nas rozpoczął tę przygodę zupełnie inaczej – szczęśliwie możemy ją kontynuować dalej i powiązać pasję z pracą. Przywiązujemy bardzo dużą wagę do jakości, a kawa nie jest dla nas tylko anonimowym produktem. Wiemy skąd pochodzi, jak jest uprawiana, kto ją uprawia, a sporą część dostawców osobiście odwiedziliśmy na ich plantacjach i mamy z nimi stały kontakt. Oprócz jakości i dbania o każdy szczegół, ważna jest dla nas również Radość jaka naszym zdaniem płynie z picia kawy. Razem z Wami chcemy przeżyć niejedną kawową przygodę. Chętnie odpowiemy na Wasze wszystkie pytania, doradzimy, podpowiemy. Jesteśmy do Waszej dyspozycji.

Heyday Group Sp. z o.o.
al. 1 Maja 52
95-070 Aleksandrów Łódzki, Poland
NIP: 727 27 15 076
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 606 202 429
+48 42 230 92 87